Dezinsekcija bubašvaba predstavlja uništavanje i kontrolu populacije ovih insekata na odredjenom predelu.
Metode koje se koriste za suzbijanje bubašvaba se razlikuju od vrste i obima problema, najčešće se koriste ručne pumpe i gelovi za uništavanje bubašvaba.
Primena ovih sredstava ne predstavlja nikakvu opasnost po zdravlje ljudi, kućnih ljubimaca ili ptica.
Postoje razne alternativne metode - uradi sam (kao što su razni sprejevi, praškovi i mnoga druga razna sredstva za dezinsekciju...) koja skoro nikada ne uspeju da totalno reše nastali problem.
Za razliku od alternativnih metoda, firma Eko End profesionalnom intervencijom rešave sve jedinke buba švaba i sprečava njihov ponovni povratak.
KARAKTERISTIKE
Postoji preko 3000 vrsta bubašvaba, nama najpoznatija je crna bubašvaba. Ova vrsta ima krila ali su im zakržljala i ne koriste ih (ne lete).
POREKLO
Potiče iz toplih - tropskih delova. Najviše im pogoduju topla i vlažna mesta pa se samim tim i najviše zadržavaju u predelima oko ljudi - stanovima, pekarama, kotlarnicama, brodovima..
Kao i kod bubarusa i ženke bubašvaba nose mali paket (ooteka) na kraju svojih leđa. Iz ooteke se izleže oko 16 larvi a sam broj ooteka varira i ide od 18 pa sve do 50 za životni vek ovog insekta, koji iznosi do 5 godina.
ŠTETE
Najveću štetu prave svojim izmetom i presvlakama. Stvaraju vrlo neprijatan miris na mestima gde se zapate u većem broju. Mogu da oštete knjige, papir, tekstil, električne uređaje i td.
Uništavanje bubašvaba
Dezinsekcija bubašvaba (na teritoriji Beograd i Srbije) u vašem životnom prostoru netoksičnim i neškodljivim preparatima za vas i vaše ljubimce.
Uništavanje bubašvabe insekticidima je najzastupljeniji metod. Primenjuju se metode vlažne aplikacije (nanošenje preparata ručnim pumpama), hladno ili toplo zamagljivanje (ULV uređaji) i postavljanje mamaca u vidu gelova.
Dezinsekcija predstavlja skup različitih mera koji se preduzimaju za smanjenje i uništavanje štetnih insekata (bubarusi, crne bubašvabe, mravi, žuti mravi, buve, stenice, krpelji, ose i stršljenovi).
Iglice mehanički sprečavaju pticu da sleti na bilo koju površinu na kojoj se nalaze. Pokazao se kao jako delotvoran protiv domaćih ptica: golubova, vrabaca, svraka, vrana ali i drugih ptica.
Odrastao insekt je svetlo smeđe boje, sa žutim antenama koje su dugačke koliko i telo.
Dostižu dužinu od 12 do 15 milimetara i imaju uže telo od bubašvaba. Mužjaci su sitniji i manji od ženki. Kako se boriti protiv ovih neugodnih insekata?
Vatrene stenice obuhvataju manji broj vrsta koje se karakterišu upadljivim crveno-crnim šarama. Poznata vrsta je Pyrrhocoris apterus. Jedna je od najčešćih stenica u šumama, a posebno u parkovima. Masovno se nalazi na lipovim stablima u drvoredima gde se vrlo često javlja u tolikom broju da cela debla budu prekrivena ovim insektima. Ima je i na slezu i drugim biljkama.
Moljci pripadaju drugoj najvećoj porodici insekata. Zajedno sa leptirima svrstavaju se u red Lepidoptera. Po svojoj veličini mogu da variraju od vrlo sitnih do krupnih. Imaju dva para krila koja su ljuspasta.
Brzo, kratko, efikasno i profesionalno. Jednostavno, tako mi je odgovoralo i tako se i odigrala dezinsekcija ofisa. Prijatno sam iznenađen poslovnošću ove firme.
Dragan CEO
Od početka od kraja sam strepela da li će sve biti kako treba. Na kraju, jedno veliko hvala jer su me rešili tih dosadnih žutih mrava.
Maja Preduzetnik
Pohvala za Gorana, jer je stan dezinfikovan i kuhinja opet blista, čak i ja smem da uđem u nju. Hvala!